Bushcraft

czyli sztuka bytowania w terenie. Jurajskie lasy mieszane zapewniają doskonałe warunki do odkrywania sztuki bushcraftu i bytowania w terenie leśnym.  Przekonaj sie co możesz samodzielnie stworzyć i zbudować. Urządź się wygodnie na biwaku dzięki zasobom naturalnym, zgodnie z zasadami etyki outdoorowej. Forestcamp to idealne miejsce aby oderwać się sie od rutyny dnia codziennego i miejskiego zgiełku. Daj się porwać przygodzie, weź głęboki oddech na łonie natury, skorzystaj z jej darów. Usiądź wygodnie przy ognisku, wsłuchaj się w odgłosy dzikiej przyrody. Poznaj sztukę gotowania na żywym ogniu i rozsmakuj się w leśnej kuchni.

Szałas w Jurajskim Stylu

W trosce o komfort i autentyczność, stworzyliśmy szałas w formie przytulnej traperskiej chaty. To idealne schronienie, łączące tradycję z nowoczesnym podejściem do bushcraftu. Sprawdź, jak skonstruowane jest to miejsce, jakie rozwiązania zastosowaliśmy łącząc naturalne surowce z technikami bushcraftowymi.

Survival

czyli sztuka przetrwania- to umiejętność radzenia sobie w różnych warunkach. Filtracja wody, zdobywanie pożywienia, pierwsza pomoc, orientacja w terenie, kamuflaż, budowa schronienia oraz rozpalanie ognia to podstawowe survivalowe umiejętności. Zdobywanie pożywienia wymaga wiedzy o lokalnej florze i faunie, a orientacja w terenie korzystania z naturalnych punków odniesienia i wyznaczania trasy czy kierunku marszu. Jak znaleźć i przefiltrować wodę aby nadawała się do picia, jak zbudować podstawowe schronienie oraz jak rozpalić ogień w każdych warunkach? I najważniejsze, jak to wszystko zrobić kiedy nie jesteś do tego przygotowany. Poznaj swoje granice, sprawdź na co realnie jesteś gotowy. Czy uda Ci się uniknąć hipotermii, odwodnienia, czy w sytuacji kryzysowej będziesz w stanie działać i przetrwać. Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w trakcie szkolenia survivalowego. Przesuń swoje granice!